ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ, ք. Գավառ, (0264)23423, gavari.hamaynqapetaran@gmail.com
27 մարտի 2025 թվականի N 418-Ա
ԳԱՎԱՌ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԱՐԾՎԱՔԱՐ ԹԱՂԱՄԱՍԻ ԳԵՏԵՈՆ ՄԻՔԱՅԵԼՅԱՆ ՓՈՂՈՑ 6-ՐԴ ՆՐԲԱՆՑՔ 7-ՐԴ ԱՆՑՈՒՂԻ ԹԻՎ 1 ՀԱՍՑԵԻ ԱՆԱՍՆԱՇԵՆՔԻ ԿԱՌՈՒՑՄԱՆ ԵՎ ՍՊԱՍԱՐԿՄԱՆ ՀԱՄԱՐ ՆԱԽԱՏԵՍՎԱԾ ՀՈՂԱՄԱՍԻ ՆԿԱՏՄԱՄԲ ՎԱԼՈԴ ԲԱԳՐԱԴԻ ՂԱԶԱՐՅԱՆԻ ԳՈՒՅՔԱՅԻՆ ԻՐԱՎՈՒՆՔՆԵՐԸ ՎԵՐԱԿԱՆԳՆԵԼՈՒ, ԻՆՔՆԱԿԱՄ ԿԱՌՈՒՑՎԱԾ ԱՆԱՍՆԱՇԵՆՔԸ ԵՎ ԲՆԱԿԵԼԻ ՏՈՒՆԸ ՕՐԻՆԱԿԱՆ ՃԱՆԱՉԵԼՈՒ ԵՎ ՀԱՍՑԵ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ ԳԱՎԱՌ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ՂԵԿԱՎԱՐԻ 06 ՄԱՅԻՍԻ 2022 ԹՎԱԿԱՆԻ ԹԻՎ 275-Ա ՈՐՈՇՄԱՆ ՄԵՋ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆ ԿԱՏԱՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» ՀՀ օրենքի 33-րդ հոդվածի 34-րդ մասի, «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքի 35-րդ հոդվածի 24) կետի դրույթներով և հիմք ընդունելով ՀՀ կադաստրի կոմիտեի գույքի նկատմամբ իրավունքի պետական գրանցման վարույթը կասեցնելու մասին 21․06․2023թ․ N Կ-21062023-05-0130 որոշումը, Գավառ համայնքի ղեկավարի 06 մայիսի 2022 թվականի N 275-Ա որոշումը, որոշում եմ
1. Գավառ համայնքի ղեկավարի 06 Մայիսի 2023 թվականի N 275-Ա որոշման որոշման առաջին կետը, շարադրել հետևյալ բովանդակությամբ՝ /Վերականգնել Գավառ համայնքի Արծվաքար թաղամասի Գետեոն Միքայելյան փողոց 6-րդ նրբանցք 7-րդ անցուղի թիվ 1 հասցեում գտնվող գույքային միավորի նկատմամբ Վալոդ Բագրադի Ղազարյանի /ծնված XX.XX.1937թ-ին/ հողօգտագործման իրավունքը, անասնաշենքի կառուցման և սպասարկման համար հատկացված 0.16657 հա մակերեսով հողամասի գույքային իրավունքները՝ ճանաչելով նրա սեփականության իրավունքը 0.16657 հա ընդհանուր մակերեսով հողամաս նկատմամբ` որպես օրինական տիրապետվող գույք` համաձայն <<Հայաստանի Հանրապետության հողային օրենսգրքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին>> 04.10.2005թ. ընդունված ՀՕ-199-Ն ՀՀ օրենքի հողամասը սեփականության իրավունքով անհատույց ձեռք բերելուց հետո հողամասի կամ դրա մասի առուվաճառքի, նվիրատվության, փոխանակման կամ իրավաբանական անձանց լուծարումից հետո նրա հիմնադիրներին (մասնակիցներին) հանձնման, այդ թվում` պարտատերերի պահանջների բավարարման կամ բռնագանձման հետևանքով հողամասի իրացման (այդ թվում՝ գրավառուի կողմից բռնագանձման հետևանքով հողամասը գրավատուից ձեռքբերման) դեպքում՝ անկախ այն հանգամանքից, թե հողամասը ձեռք է բերվել հատուցմամբ կամ անհատույց, ձեռք բերողը պետական կամ համայնքային բյուջե պետք է վճարի հողամասի տվյալ պահին գործող կադաստրային արժեքը/։
2. Սույն որոշումը ուժի մեջ է մտնում հրապարակման հաջորդող օրը: