ԳՈՒՅՔԻ ԱՆՀԱՏՈՒՅՑ ՕԳՏԱԳՈՐԾՄԱՆ ՊԱՅՄԱՆԱԳԻՐԸ ԼՈՒԾԵԼՈՒ ԵՎ ՆՈՐ ԺԱՄԿԵՏՈՎ ՊԱՅՄԱՆԱԳԻՐ ԿՆՔԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով <<Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին>> Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 1-ին հոդվածի 2-րդ մասի, 23-րդ, 36-րդ և 37-րդ հոդվածների, Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական օրենսգրքի 466-րդ հոդվածի 1-ն մասի, Տեղական ինքնակառավարման մասին Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 13-րդ հոդվածի 10-րդ մասի, 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 21-րդ կետի դրույթներով, նկատի ունենալով, որ 2025 թվականի հունվարի 01-ին  լրացել է Գավառ համայնքի և <<Գավառի թիվ 7 մսուր-մանկապարտեզ>> համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպության միջև 2021 թվականի հոկտեմբերի 04-ին կնքված գույքի անհատույց օգտագործման պայմանագրի գործողության ժամկետը
1 Լուծել Գավառ համայնքի և <<Գավառի թիվ 7 մսուր-մանկապարտեզ>> համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպության միջև 04102021թ կնքված  անշարժ գույքի անհատույց օգտագործման պայմանագիրը։
2 Գավառ համայնքի սեփականություն հանդիսացող Գավառ քաղաքի Հացառատ թաղամաս Բուռնազյան փողոց 27 հասցեում գտնվող մանկապարտեզի շենքն ու հողամասը անհատույց օգտագործման իրավունքով, 2030 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ օգտագործման ժամկետով տրամադրել <<Գավառի թիվ 7 մսուր-մանկապարտեզ>> համայնքային ոչ առևտրային կազմակերպությանը՝ նախադպրոցական կրթության ծառայության մատուցում իրականացնելու նպատակով։
4 Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում հրապարակմանը հաջորդող օրը։