ԱնվանումԳավառ համայնքում երիտասարդական ոլորտի զարգացման 2024 թվականի գործողությունների պլան
Գեղարքունիքի մարզում, Գավառ համայնքում երիտասարդական ոլորտի զարգացման 2024 թվականի գործողությունների պլանի նպատակն է ստեղծել իրավական դաշտ և ռեսուրսներ հատկացնել տեղի երիտասարդության ներուժը բացելու և զարգացնելու համար:
Գործողությունների պլանի նպատակն է նպաստել երիտասարդների համակողմանի զարգացմանը, ինքնահաստատմանը և ինքնադրսևորմանը: Պլանի առաջնահերթությունների, ծրագրերի, միջոցառումների և մեխանիզմների միջոցով ծրագիրը նպատակ ունի խրախուսել երիտասարդության ակտիվ մասնակցությունը հասարակական կյանքին և համայնքաշինությանը: Կենտրոնանում է սոցիալականացման, ինքնաիրացման, ներգրավվածության և զարգացման համար նպաստավոր պայմանների ստեղծման վրա՝ միաժամանակ նպաստելով ազգային անվտանգությանը, սոցիալ-տնտեսական առաջընթացին և մշակութային կենսունակությանը: Ի վերջո, ծրագիրը ձգտում է ձևավորել և զարգացնել օրինապաշտ անհատներ, ովքեր պատասխանատու, պետականասեր քաղաքացիներ են հայ հասարակության մեջ: