Ղեկավարվելով «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» ՀՀ օրենքի 1-ին հոդվածի 2-րդ մասի և 23-րդ հոդվածի , «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքի 10-րդ հոդվածի 11-մասի 1-րդ կետի դրույթներով և հիմք ընդունելով ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Գավառ համայնքի 20-80 տարեկան բնակիչների շրջանում անցկացվող նարդու 2025 թվականի համայնքային առաջնության կանոնակարգը ՝ առաջարկվում է 1․Գավառ համայնքի 2025 թվականի բյուջեով նախատեսված 10 բաժնի 7 խմբի 1 դասի գործառնական դասակարգման 4729 տնտեսագիտական հոդվածով նախատեսված գումարից 275 000 (երկու հարյուր յոթանասունհինգ հազար) ՀՀ դրամ դրամական պարգևատրում տրամադրել Գավառ համայնքի 20-80 տարեկան բնակիչների շրջանում անցկացվող նարդու 2025 թվականի համայնքային առաջնությունում հաղթող ճանաչվող անձանց,որը տեղի կունենա մարտի 20-ից ապրիլի 10-ը բնակավայրերում ,իսկ ապրիլի 11-ից ապրիլի 30-ը Գավառի մշակույթի տանը ։
2․Դրամական պարգևները հաղթող ճանաչվող անձանց տրամադրել Գավառ համայնքի ղեկավարի Կարգադրությամբ ՝առաջին տեղը 150 000/մեկ հարյուր հիսուն հազար/ՀՀ դրամ ,2-րդ տեղը 75 000/յոթանասունհինգ հազար/ ՀՀ դրամ ,3-րդ տեղը 50 000/հիսուն հազար/ ՀՀ դրամ ։ |