ԴՐԱՄԱԿԱՆ ՊԱՐԳԵՎԱՏՐՈՒՄ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» ՀՀ օրենքի 1-ին հոդվածի 2-րդ մասի և 23-րդ հոդվածի , «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքի 10-րդ հոդվածի 11-մասի 1-րդ կետի  դրույթներով և հիմք ընդունելով ՀՀ Գեղարքունիքի մարզի Գավառ համայնքի 20-80 տարեկան բնակիչների շրջանում անցկացվող նարդու 2025 թվականի համայնքային առաջնության կանոնակարգը ՝ առաջարկվում է
1․Գավառ համայնքի 2025 թվականի բյուջեով նախատեսված 10 բաժնի 7 խմբի 1 դասի գործառնական դասակարգման 4729 տնտեսագիտական հոդվածով նախատեսված գումարից 275 000 (երկու հարյուր յոթանասունհինգ     հազար) ՀՀ դրամ դրամական պարգևատրում  տրամադրել Գավառ համայնքի 20-80 տարեկան բնակիչների շրջանում անցկացվող նարդու 2025 թվականի համայնքային առաջնությունում հաղթող  ճանաչվող անձանց,որը տեղի կունենա  մարտի 20-ից ապրիլի 10-ը բնակավայրերում  ,իսկ  ապրիլի 11-ից ապրիլի 30-ը Գավառի մշակույթի տանը ։
2․Դրամական պարգևները  հաղթող  ճանաչվող անձանց տրամադրել Գավառ համայնքի ղեկավարի Կարգադրությամբ ՝առաջին տեղը  150 000/մեկ հարյուր հիսուն հազար/ՀՀ դրամ ,2-րդ տեղը 75 000/յոթանասունհինգ հազար/ ՀՀ դրամ ,3-րդ տեղը 50 000/հիսուն հազար/ ՀՀ դրամ ։