ԴՐԱՄԱԿԱՆ ՕԳՆՈՒԹՅՈՒՆ ՏՐԱՄԱԴՐԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ
Ղեկավարվելով «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» ՀՀօրենքի 1-ին հոդվածի 2-րդ մասի և 23-րդ հոդվածի դրույթներով, «Տեղական ինքնակառավարման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 10-րդ հոդվածի 11-րդ և 13- րդ հոդվածի 10-րդ մասի դրույթներով, Գավառ համայնքի ավագանու 13.01.2023 թ. արտահերթ նիստի թիվ 2-Ն որոշման պահանջներ պահանջներովև հիմքընդունելովԳավառ համայնքի աշխատակազմի գլխավոր մասնագետ, սոցիալական աշխատողի հատուկ եզրակացությունը առ 05.11. 2024՝ առաջարկվում է
1․ Գավառ համայնքի 2024 թվականի բյուջեով նախատեսված 10 բաժնի 7 խմբի 1 դասի գործառնական դասակարգման 4729 տնտեսագիտական հոդվածով նախատեսված գումարից 100 000 (հիսուն հազար) ՀՀ դրամ դրամական օգնություն տրամադրել Գավառ համայնքի Լանջաղբյուր բնակավայրի Վահագնի փողոց տուն 34 հասցեի բնակիչ Մերի Ռուբերտի Փուրթոյանի որդու՝ անչափահաս Արեգ Արմենի Գրիգորյանի հերթական բուժումը իրականացնելու նպատակով։ Արեգ Արմենի Գրիգորյանի մոտ ախտորոշվել է սուր լիմֆոբլաստային լեյկեմիա։ Գումարը վճարել Մերի Ռուբերտի Փուրթոյանին։
2․ Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրը: