Ղեկավարվելով «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» ՀՀ օրենքի 1-ին հոդվածի 2-րդ մասի և 23-րդ հոդվածի , «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքի 10-րդ հոդվածի 11-մասի 1-րդ կետի դրույթներով ,հիմք ընդունելով շախմատի ակադեմիայի կողմից տրամադրված հայաստանի պատանիների և աղջիկների 2025թ․առաջնության կիսաեզրափակիչ փուլին մասնակցող անդամների անվանացանկի ՝առաջարկվում է 1․Գավառ համայնքի 2025 թվականի բյուջեով նախատեսված 10 բաժնի 7 խմբի 1 դասի գործառնական դասակարգման 4729 տնտեսագիտական հոդվածով նախատեսված գումարից 225 000 (երկու հարյուր քսանհինգ հազար) ՀՀ դրամ դրամական հատուցում տրամադրել Գավառ համայնքի Միքայելյան փ․շ18 բն․8 հասցեի բնակիչ Կարո Արմենակի Սարգսյանին՝ շախմատի ակադեմիայի կողմից կազմակերպված հայաստանի պատանիների և աղջիկների 2025թ․առաջնության կիսաեզրափակիչ փուլին մասնակցող թվով երկու մարզիչների և թվով հինգ մարզիկների կողմից կատարված ծախսերը հատուցելու նպատակով։ |